phone zoomin

Filtr kompaktowy

Klimatyzacja i wentylacja

Filtry kompaktowe mają zastosowanie jako filtry wstępne przed filtrami absolutnymi lub jako filtry końcowe w instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej. Ich zastosowanie pozwala znacznie wydłużyć żywotność filtrów absolutnych, a wysoka wytrzymałość konstrukcji (wykonanej z połączenia kartonu z węglem aktywnym i stalowej ramy), jaką posiadają sprawia, że będą służyły użytkownikowi przez długi czas. Filtry kompaktowe, ze względu na ich właściwości, można stosować w miejscach, w których panuje duża wilgotność powietrza. Znajdują zastosowanie w branży medycznej, przemyśle chemicznym, farmakologicznym i wielu innych.

Filtry dostępne w naszej ofercie zaliczają się do klas F6-F9, w związku z czym można wykorzystywać je w pomieszczeniach czystych, w których wymagania co do czystości powietrza są większe niż w przypadku innych wnętrz. Są w stanie zatrzymać nawet bardzo drobne pyłki. Zapraszamy do kontaktu, byśmy mogli dopasować do Państwa potrzeb optymalne rozwiązania.

Ich konstrukcja to rama polipropylenowa lub metalowa + medium filtracyjne gęsto splisowane, wykonane z wysokiej klasy włókniny filtracyjnej zgodnie z wymaganiami normy EN 779. Taki sposób ułożenia medium zwiększa powierzchnię filtracji i zachowanie właściwych parametrów filtra.
Dostępne w klasach F6-F9 EN 779:2002. 

Filtry kompaktowe, tzw sorpcyjne są to filtry, które wyłapują niepożądane zapachy. Filtry te wykonane są w ramie ze stali ocynkowanej + karton z węglem aktywnym.

Skontaktuj się z naszym sprzedawcą, aby złożyć zamówienie Skontaktuj się z naszym sprzedawcą powrót na strone główną